Caligo na Targach ISH 2013

28-03-2013

frankfurt_mapkaTargi ISH w Frankfurcie są największą międzynarodową imprezą w branży klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania oraz instalacji wodnych i sanitarnych. W tym roku targi ISH odbyły się w dniach od 12 do 16 marca.
Co dwa lata targi gromadzą tysiące wystawców z całego świata, którzy przedstawiają swoje produkty i pomysły setkom tysięcy zwiedzających. Możemy tu znaleźć najnowsze rozwiązania i pomysły zarówno w sferze designu jak i czysto technicznym czy technologicznym ujęciu. Nasza firma czynnie uczestniczy w targach ISH. Jest to doskonały sposób na zapoznanie się z tym, co nowe i jeszcze w naszym kraju nieznane.

Przykładem mogą tu być innowacyjne systemy klimatyzacji oraz ogrzewania budynków. Ich zaletą jest ekologiczność, energooszczędność oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Firma CALIGO dba o najwyższą jakość zarówno usług jak i urządzeń, które oferuje swoim klientom. Dlatego też na bieżąco śledzimy to, co dzieje się nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynku międzynarodowym.

Od pewnego czasu twórcy systemów klimatyzacyjnych, chłodniczych i wentylacyjnych kładą nacisk na zwiększenie wydajności procesów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Również na tegorocznych targach poświęcono temu tematowi sporo miejsca. Dobrym przykładem są tu najnowsze wentylatory napędzane przez silniki bezszczotkowe prądu stałego. Charakteryzują się one wysoką wydajnością przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Innym ciekawym rozwiązaniem były systemy chłodnicze wykorzystujące odnawialne źródła energii takie jak ciepło słoneczne bądź metodę chłodzenia przez odparowanie. W tym wypadku do zasilania absorpcyjnych urządzeń chłodniczych wykorzystywana jest energia promieniowania słonecznego natomiast energia elektryczna niezbędna jest wyłącznie do cyrkulacji czynnika chłodzącego. Przykładem zastosowania tych technologii były wierze chłodnicze, które mogliśmy spotkać na targach.

Call Now Button