Konferencja KCICHIK

29-04-2016

Shop assistant restocking cheese aisleOgólnopolska Konferencja “Ochrona środowiska w chłodnictwie klimatyzacji i systemach pomp ciepła” odbędzie się w dniach 21 – 22 maja 2016 roku. Będzie to pierwsza tego typu konferencja zorganizowana przez Krajowe Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji. Główne tematy imprezy zlokalizowanej w hotelu Viki w Szczecinku to ochrona środowiska w chłodnictwie, klimatyzacji oraz systemach pomp ciepła.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Rozwoju czy samorządowcy (gminni i powiatowi). Ma również nie zabraknąć reprezentantów świata nauki w tym przedstawicieli Uniwersytetu Technicznego ze Szczecina. Oprócz części roboczej organizatorzy przewidzieli również część rekreacyjno-rozrywkową. Goście spotkania mogą liczyć na wycieczkę statkiem spacerowym oraz wieczorną biesiadę połączoną z grillowaniem. Jednak najbardziej interesującym aspektem konferencji jest tematyka branżowa, która ma być tam poruszona.

W trakcie dwudniowej imprezy głos zabiorą zarówno przedstawiciele branż ściśle związanych z klimatyzacją, pompami ciepła czy chłodnictwem, ale również reprezentanci władz (w tym lokalnych) i urzędów. Jednym z głównych elementów będą tu wykłady i wystąpienia. Nie zabraknie jednak paneli dyskusyjnych, na których omawiane będą najważniejsze i najciekawsze zagadnienia związane z wymienionymi dziedzinami. Główne tematy przewidziane do dyskusji to kierunki rozwoju branży, alternatywne czynniki chłodnicze i kierunki legislacji f-gazowej.

Drugiego dnia konferencji (niedziela 22 maja) odbędzie się prezentacja firm m.in. z dziedziny oprzyrządowania serwisowego i automatyki. W trakcie konferencji „Ochrona środowiska w chłodnictwie klimatyzacji i systemach pomp ciepła” odbędzie się podpisanie porozumienia między Starostwem Powiatowy i Zespołem Szkół Technicznych w Szczecinku a Krajowym Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji. Na jego mocy instytucje te mają nawiązać ze sobą współpracę. (Źródło kcichik.pl, klimatyzacja.pl)

Call Now Button