Nowość: grzejnik i klimatyzator w jednym

07-04-2013

grzejnik-hybrydowyCoraz popularniejszym rozwiązaniem stają się grzejniki hybrydowe. Urządzenia te łączą w sobie cechy zwykłego grzejnika oraz klimatyzatora. Dzięki temu w upalne dni możemy cieszyć się przyjemnym chłodem, a w zimie delektować ciepłem w całym domu.
W zimie urządzenie tego typu pracuje, jako zwykły grzejnik wodny, jaki znamy na co dzień. Jest on włączony do istniejącej już instalacji, a zatem z powodzeniem może zastąpić tradycyjne urządzenia grzewcze. W okresie letnim bez problemu możemy zmienić ustawienie urządzenia, które zacznie pracować jak zwykły klimatyzator. Warunkiem jest tu dostarczenie do urządzenia energii elektrycznej.

Ogólnie rzecz biorąc takie grzejniki hybrydowe mogą pracować jako grzejnik, klimatyzator lub pompa ciepła. Kolejną zaletą tego rodzaju urządzeń jest możliwość prostego przełączania go z jednej funkcji na drugą. Służyć może do tego odpowiedni zawór, który odcina dopływ wody z instalacji ogrzewania. W takim wypadku mamy do czynienia z systemem pracy grzanie lub chłodzenie.

Jednak istniej możliwość takiej konfiguracji całego systemu grzejników w domu, mieszkaniu lub biurze by pracowały one w systemie grzania i chłodzenia. W takim wypadku w wybranych pomieszczeniach urządzenia będą pracować jak grzejniki, gdy w innych mogą spełniać rolę klimatyzatorów. Dodatkowo są to urządzenia charakteryzujące się niskim poziomem hałasu oraz estetycznym wyglądem.

Reasumując grzejniki hybrydowe dzięki swojej konstrukcji mogą spełniać kilka funkcji:

Call Now Button