Nowy system VRV marki DAIKIN

24-02-2020

Na początku lutego w Kopenhadze odbyła się konferencja DAIKIN, podczas której firma zaprezentowała swoje nowości produktowe oraz rozwiązania mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu czynników freonowych na środowisko. Jest to kolejny krok na drodze do neutralności CO2, którą marka chce osiągnąć do 2050 roku.

Innowacyjny system VRV5 na czynnik R-32 charakteryzuje się niższym o 71% wskaźnikiem GWP, w porównaniu do systemu na czynnik R410A. Uczestnicy konferencji mogli również poznać nowe rozwiązanie marki: L∞P  by DAIKIN, umożliwiające odzyskiwanie i ponowne wykorzystywanie czynnika chłodniczego w obiegu zamkniętym, dzięki czemu nie ma konieczności utylizacji. Oprócz tego zademonstrowano nową usługę Daikin Cloud, wykorzystującą inteligentne sterowniki oraz programy wspierające projektowanie klimatyzacji.

Nowy system VRV wpisuje się w działania DAIKIN na rzecz zrównoważonego rozwoju: zastosowanie czynnika R-32 znacząco wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, przy równoczesnym zwiększeniu efektywności.

Call Now Button