Nagrzewnice kanałowe EHM

03Elektryczna nagrzewnica do montażu w kanałach o przekroju prostokątnym, przeznaczona do współpracy z centralami wentylacyjnymi typu SL oraz RLI/RLE wyposażonymi w automatykę sterującą. Obudowa wykonana w całości z płaszcza blachy stalowej, cynkowanej galwanicznie, grzałki elektryczne wykonane ze stali nierdzewnej. Wlot i wylot nagrzewnicy zabezpieczone zostały siatką, w celu ochrony przed uszkodzeniem grzałek. Nagrzewnice wyposażone są w zintegrowany układ sterowania, który po podłączeniu do układu automatyki centrali pozwala na płynną regulację mocą grzewczą. Detekcja urządzenia przez jednostkę sterującą następuje automatycznie, regulacja temperaturą jest autonomiczna. Nagrzewnice występują w trzech wielkościach mocy grzewczej: 9, 18 i 27 kW. Na obudowie znajdują się otwory montażowe dla przyłączy kołnierzowych, oraz wyłącznik serwisowy z blokadą położenia. Każda z nagrzewnic występuje w wersji wykonania prawej lub lewej.

montaż

Nagrzewnice EHM przeznaczone są do montażu w kanale podłączonym do centrali wentylacyjnej typu SL lub RLI/RLE. Minimalna odległość od innych elementów instalacji (wentylator, filtr, kształtka, przepustnica, kratka, itp.) powinna być co najmniej równa długości przekątnej poprzecznego przekroju obudowy nagrzewnicy. Minimalna prędkość przepływu powietrza przez nagrzewnicę powinna być większa niż 1,5m/s. Przepływ powietrza musi być zgodny ze strzałką na obudowie. Temperatura na wyjściu z nagrzewnicy nie powinna przekraczać 50oC.

zastosowanie

Obróbka cieplna powietrza w wentylacji ogólnej obiektów mieszkalnych, biurowych, hotelowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, itp.

Wybierz produkt

 Nagrzewnice wodne VTS
 Nagrzewnice kanałowe HRD
 Nagrzewnice kanałowe HCD
 Nagrzewnica kanałowa wodna, okrągła CWW
 Nagrzewnica kanałowa wodna, prostokątna PGV
Call Now Button