Nagrzewnice kanałowe HRD

05Elektryczna nagrzewnica do montażu w kanałach o przekroju prosokątnym. Obudowa z galwanizowanej blachy stalowej (tzw. Alu-cynk), grzałki elektryczne wykonane ze stali nierdzewnej. Przyłącza kołnierzowe szerokości 20mm. Dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem: reset automatyczny przy 50°C, przy 100°C resetowanie ręczne przyciskiem na pokrywie skrzynki elektrycznej. Nagrzewnice są wykonywane na zamówienie, pod konkretny wymiar kanału i zadeklarowaną moc grzewczą pod warunkiem zachowania przepływu o prędkości większej niż 1,5m/s. Moc produkowanych nagrzewnic waha się w przedziale od 0,3kW do 300kW. Stopień ochrony IP44

montaż

Przy montażu nagrzewnicy należy zwrócić uwagę na umieszczenie skrzynki elektrycznej – nie powinna być ona skierowana w dół, w stosunku do osi kanału, w którym jest montowana. Minimalna odległość od innych elementów instalacji (wentylator, filtr, kształtka, przepustnica, kratka, itp.) powinna być co najmniej równa długości przekątnej poprzecznego przekroju obudowy nagrzewnicy. Przepływ powietrza musi być wyższy niż 1,5 m/s i musi być zgodny ze strzałką na obudowie. Temperatura na wyjściu z nagrzewnicy nie powinna przekraczać 50°C. W celu uniknięcia przegrzania sugeruje się opóźnienie wyłączenia wentylatora o 2 – 3 minuty po wyłączeniu nagrzewnicy (obowiązkowo dla nagrzewnic o mocach powyżej 30kW). Kontrola prędkości przepływu oraz temperatury na wyjściu z nagrzewnicy nie znajduje się na wyposażeniu nagrzewnicy. Należy zastosować zewnętrzne zabezpieczenia, zakupione osobno.

wyposażenie dodatkowe

Termostaty, presostaty, etc.

zastosowanie

Obróbka cieplna powietrza w wentylacji ogólnej obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej, itp.

Wybierz produkt

 Nagrzewnice wodne VTS
 Nagrzewnice kanałowe HCD
 Nagrzewnice kanałowe EHM
 Nagrzewnica kanałowa wodna, okrągła CWW
 Nagrzewnica kanałowa wodna, prostokątna PGV
Call Now Button