Pompy cieplne Danfoss

01Gruntowe pompy ciepła

3/4 energii dla Twojego domu, a nawet mniejszego obiektu komercyjnego może być za darmo.

Gruntowe pompy ciepła Danfoss wykorzystują energię zmagazynowaną w gruncie poprzez wężownicę ułożoną na głębokości 1,5 – 2 m lub też z głębokich warstw gruntu, poprzez odwierty – jest to popularne rozwiązanie dla małych działek.

DHP-H Opti Pro – gruntowa pompa ciepła o mocy od 4 do 16 kW

02Nasza dotychczasowa pompa DHP-H wyznaczyła nowy poziom w technologii pomp ciepła. Jednak postanowiliśmy ją jeszcze udoskonalić. Dzięki innowacyjnej technologii pompa ciepła DHP-H Opti Pro może pracować z wyższą roczną efektywnością. Oznacza to, że może wykorzystywać więcej niż 75% energii słonecznej zakumulowanej w gruncie lub wodzie.

Danfoss DHP-H Opti Pro jest dostępna w zakresie mocy od 6 do 16 kW

Zalety:

 

DHP-L Opti Pro – gruntowa pompa ciepła z zewnętrznym zasobnikiem, moc od 6 do 16 kW

02Nasza dotychczasowa pompa DHP-L wyznaczyła nowy poziom w technologii pomp ciepła dla użytkowników o zwiększonym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Jednak postanowiliśmy ją jeszcze udoskonalić. Dzięki innowacyjnej technologii pompa ciepła DHP-L Opti Pro może pracować z wyższą roczną efektywnością. Oznacza to, że może wykorzystywać więcej niż 75% energii słonecznej zakumulowanej w gruncie lub wodzie. Do przygotowania wody grzewczej ładującej zasobnik c.w.u. wykorzystano Technologię Gorącego Gazu (TGG). Pompa wyposażona jest w spiralną sprężarkę typu Scroll, 3 wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej, pompy obiegowe dolnego i górnego źrodła z regulowaną automatycznie prędkością obrotową, trójdrogowy zawór regulacyjny c.o./c.w.u., elektryczny, trójstopniowy podgrzewacz pomocniczy o mocy 3/6/9 kW, nowoczesną automatykę pogodową z wyświetlaczem graficznym.

Zalety:

 

DHP-L Opti – gruntowa pompa ciepła o mocy od 6 do 16 kW

02Danfoss DHP-L Opti reprezentuje grupę produktów DHP-Opti w ofercie Danfoss. Jest przeznaczona do współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. DWH Opti lub z istniejącym zbiornikiem w przypadku modernizacji systemu ogrzewania. Technologia Opti wprowadza inteligentny system kontroli, który poprzez regulację prędkości obrotowej pomp obiegowych gwarantuje, że działanie pompy ciepła będzie zawsze dostosowane do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło i stanu instalacji grzewczej. Dzięki temu pompa ciepła zawsze pracuje w najlepszych warunkach. Zyskujesz jej maksymalną efektywność, przy minimalnym zużyciu energii. Technologia Opti gwarantuje uzyskanie najwyższego możliwego współczynnika COP.

Zalety:

 

Danfoss DHP-H Gruntowa kompaktowa pompa ciepła mocy od 4 kW do 16 kW (wbudowany zasobnik c.w.u.)

03Pompa ciepła Danfoss DHP-H jest niezwykle efektywną i niezawodną pompą ciepła. Jest wysposażoną w zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów. Zasobnik wykonany w technologii TWS zapewnia zarówno więcej ciepłej wody, jak i jej wyższą temperaturę. Czas potrzebny do ponownego podgrzania c.w.u. po szczytowym poborze, jest ponad dwukrotnie krótszy, niż w przypadku innych technologii. Dodatkowo możliwe jest (w razie potrzeby) otrzymanie wyższej temperatury wody dla ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła DHP-H może znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

Zalety:

 

Danfoss DHP-L Gruntowa pompa ciepła mocy od 4 kW do 16 kW

03Pompa ciepła DHP-L jest przeznaczona do współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. np. Danfoss DWH. Mniejsze wymiary powodują, że jest ona idealnym rozwiązaniem w przypadku niskich pomieszczeń np.: piwnica, poddasze.
Pompa ciepła DHP-L jest doskonałym wyborem gdy nasze zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże lub gdy chcemy wykorzystać istniejący już podgrzewacz c.w.u.
Jest bardzo elastycznym rozwiązaniem, umożliwiającym swobodną konfigurację pomp i zasobników, również do systemów gdzie pompa ciepła jest jednym ze źródeł ciepła.

Zalety:

 

DHP-C gruntowa pompa ciepła o mocy od 4 do 10 kW (ze zintegrowanym modułem do klimatyzacji)

03Pompa ciepła DHP-C – doskonały komfort przez cały rok. Pompa DHP-C może zapewnić pełen komfort. Ogrzewanie w zimie, chłodzenie latem i ciepła woda użytkowa przez cały rok. DHP-C wykorzystując niską temperaturę gruntu latem może zapewnić także przyjemny komfort w gorące dni. Taki sposób chłodzenia nazywamy chłodzeniem pasywnym i jest on znacznie tańszy niż tradycyjna klimatyzacja. Chłodzenie pasywne zużywa tyle enrgii ile zużywją np. dwie żarówki.

Zalety:

Zobacz również

Call Now Button