Klimakonwektor kanałowy w wersji modułowej

02Klimakonwektory kanałowe są urządzeniami zaprojektowanymi do zastosowania w systemach klimatyzacji opartych na kanałowej dystrybucji powietrza, lub bezpośrednim nawiewie do pomieszczenia, do montażu w sufitach podwieszanych lub w pomieszczeniach gospodarczych.
Wbudowany w system instalacji wody lodowej klimakonwektor generuje chłodne powietrze cicho i natychmiastowo. Zimą w połączeniu z systemem grzewczym, z węzłem ciepła lub pompą ciepła dostarcza ciepłe powietrze. Może być zastosowany do ogrzewania domów jak i pomieszczeń komercyjnych. Zamontowany filtr absorbuje i zatrzymuje kurz i pył zawieszony w powietrzu, umożliwia utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza. Ponieważ można go z łatwością wyjmować możliwe jest zachowanie regularnego czyszczenia, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach inten- sywnie używanych dla zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny.
Cechą charakterystyczną typoszeregu jest modułowość budowy. Podstawę stanowi moduł wentylatora i chłod- nicy, urządzenie można rozbudować m.in. o: nagrzewnicę wodną dla wersji 4 rurowej, nagrzewnicę elektryczną, kró- ciec podłączenia powietrza zewnętrznego, sekcję mieszania z przepustnicami, komorę do podłączenia elastycznych przewodów. Urządzenie może być również stosowane w połączeniu z innowacyjnym systemem sterowania, który służy kontroli i nadzorowi a dzięki któremu można w sposób intuicyjny i wydajny programować urządzenie oraz utrzymywać optymalny poziom komfortu.

Charakterystyka

  • W obudowie z blachy galwanizowanej (63÷274) lub blachy malowanej (333÷544), wyłożone całkowicie materiałem izolującym termicznie i akustycznie.
  • Wentylator odśrodkowy dwustronnie ssący, zrównoważony statycznie oraz dynamicznie, z napędem bezpośrednim, wyposażony w jednofazowy sinik elektryczny o trzech stopniach prędkości (63÷274) lub o napędzie pasowym wyposażony w trójfazowy sinik elektryczny o jednym stopniu prędkości (333÷544).
  • Wymiennik ciepła z rur miedzianych z użebrowaniami aluminiowymi, wyposażony w odpowietrznik i tacę odprowadzania skroplin.
  • Filtr powietrza. Wykonany z materiału syntetycznego wielokrotnego użytku klasy EU3; serwisu można dokonać od strony spodniej (63÷274) lub bocznej (333÷544).
  • Zawory odpowietrzające znajdujące się na przyłączach wodnych wymienników.
  • Rozdzielnica. Zawiera tablicę zaciskową do podłączenia sterownika pomieszczeniowego i zasilania.

Wybierz produkt

 Klimakonwektor ścienny z wętylatorem bębenowym
 Klimakonwektory z wentylatorami promieniowymi do instalacji przypodłogowej i podsufitowej
 Klimakonwektor kasetonowy
 Sterowniki do kllimakonwektorów
Call Now Button