Klimakonwektor kasetonowy

01Klimakonwektor kasetonowy został zaprojektowany z przeznaczeniem do montażu w sufitach podwieszanych w pomieszczeniach usługowych, mieszkalnych, hotelowych, restauracyjnych itp. Podłączony do systemu instalacji wody lodowej klimakonwektor generuje chłodne powietrze cicho i natychmiastowo. Zimą w połączeniu z systemem grzew- czym: z kotłem, węzłem cieplnym lub pompą ciepła dostarcza ciepłe powietrze. Może być zastosowany do ogrzewania domów jak i może być użyty w pomieszczeniach komercyjnych. Zamontowany filtr absorbuje i zatrzymuje kurz i pył zawieszony w powietrzu, umożliwia utrzyma- nie odpowiedniej czystości powietrza. Prosty dostęp do filtra ułatwia serwis i utrzymanie czystości w pomieszczeniach szczególnie intensywnie użytkowanych. Dostępna jest seria akcesoriów: dla systemu 4-rurowego, ścienny kontrolny sterownik oraz maskownica wraz z deflektorem równomiernie rozprowadzającym powietrze obiegowe. Urządzenie może być również stosowane w połączeniu z systemem sterowania, który służy do kontroli i nadzoru a dzięki któremu można w sposób intuicyjny i ergonomiczny programować urządzenie oraz utrzymywać optymalny poziom komfortu.

Charakterystyka

  • Jednostka podstawowa do instalacji w zabudowie, izolowana, wymagana wysokość przestrzeni instalacyjnej – 287 mm, wymiary pasujące do modułów standardowych sufitów (600x 600mm i 600x 1200 mm); specjalnie zaprojektowana do łatwej instalacji i wykonania podłączeń hydraulicznych i elektrycznych, dostęp od kratki panelu maskownicy.
  • Obudowa z blachy stalowej galwanizowanej; króciec do kanału dystrybucji powietrza; ręczna regulacja nawiewu powietrza z czterech stron; możliwe zamknięcie jednej lub dwóch stron wlotu powietrza; ssanie centralnie z wymiennym filtrem; przygotowane otwory do podłączenia do poboru powietrza zewnętrznego i do podłączenia do odgałęzienia przewodu do klimatyzacji sąsiedniego pomieszczenia.
  • Wentylator z napędem bezpośrednim z zabezpieczeniem termicznym. Dostępne trzy zakresy wydajności • Pompa skroplin z trzema zakresami pracy (włączenie, wyłączenie, alarm). Max wysokość podnoszenia pompy wynosi 600 mm.
  • Spływ kondensatu grawitacyjny.
  • Wymiennik ciepła z rur miedzianych z ożebrowaniem aluminiowym.
  • Nagrzewnica elektryczna zabudowana fabrycznie (opcja) zabezpieczona termostatycznie przed przegrzaniem.
  • Zabezpieczenie wykonane jest z dwóch ręcznie lub automatycznie nastawianych termostatów.
  • Filtr powietrza wielokrotnego użytku, dostępny po otwarciu kratki wlotu powietrza.
  • Wewnętrzna płytka sterująca z zabezpieczeniami i listwą zaciskową do podłączenia do zacisków bezśrubowych i wielowyjściowego autotransformatora (42÷54). Zewnętrzna płyta elektryczna (84-104).

Wybierz produkt

 Klimakonwektor ścienny z wętylatorem bębenowym
 Klimakonwektory z wentylatorami promieniowymi do instalacji przypodłogowej i podsufitowej
 Klimakonwektor kanałowy w wersji modułowej
 Sterowniki do kllimakonwektorów
Call Now Button